İndirime Kalan Süre
Gece Sürprizi indirimlerinden Çarşamba günü boyunca mağazalarımızda yararlanmak ister misiniz?
Size özel kampanyalardan faydalanmak ister misiniz?
3 ürün listelendi.

Fritöz

FRA 6364 S GurmeFry XXL™️ Az Yağlı
Fritöz

4
 • LCD Ekran : Var
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 7.6 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 9
 • Güç : 1750 W
6.499 TL
5.999 TL Oliz'e Özel

Arçelik FRA 6244 GurmeFry Az Yağlı
Fritöz

17
 • LCD Ekran : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 4.7 L
 • Güç : 1500 W
4.399 TL
3.499 TL Oliz'e Özel

FR 9284 Arçelik Gurme DuoFry™ Az Yağlı
Fritöz

6
 • Bulaşık Makinesinde Yıkanabilir Aksesuarlar : Var
 • İç Hazne Kapasitesi : 8.5 L
 • Otomatik Pişirme Program Sayısı : 9
 • Güç : 2400 W
7.299 TL
4.999 TL Oliz'e Özel
Uyarı
Size özel fırsat ve kampanyalardan faydalanmak için üye girişi yapın.
Sıralama

Arçelik Az Yağlı Fritöz: Lezzetli Yemekler İçin Sağlıklı Pişirme Yöntemi

Yüksek oranda yağ kullanılarak pişirilen yemekleri hem lezzetli hem de yağsız hâle getirmek artık mümkün. Airfryer olarak anılan ve az yağlı fritöz olarak da nitelendirilen hava fritözleri, başta patates kızartması olmak üzere pek çok yiyeceği neredeyse hiç yağ kullanmadan pişirme yöntemiyle bir araya getiriyor. Peki, bunu nasıl yapıyor?

Az Yağlı Pişirme Teknolojisi Nedir?

Az yağlı veya yağsız kızartma işlemi için tercih edilen airfryer modelleri, bu doğrultuda geliştirilmiş bir teknolojiye sahiptir. Yiyeceklerin yağa batırılmadan derin ölçekli kızartılması işlemini birebir uygulamak için tasarlanan ve çoğunlukla tezgah üstü konumda kullanılan fırınlardır. Ev tipi fritöz modellerinin içinde yer alan bir fan, sıcak havayı yüksek hızlı biçimde dolaştırarak yiyeceklerde gevrek olarak nitelendirilebilecek bir tabaka oluşturur. Yiyeceklerin yağa batırılmasından ziyade sıcak hava dolaşımı sayesinde hızlı pişirme prensiplerinin uygulanmasını sağlayan bu pişirme cihazları, bir ısıtma bölümünden yaydıkları ısıyı fan aracılığıyla hazne içinde dolaştırır. Böylece yemek pişirilmiş olur.

Arçelik Az Yağlı Fritözler

Arçelik tarafından geliştirilmiş dijital fritöz modellerinde ise bu prensibe ek olarak pek çok farklı özellik bulunur. Sıradan bir patates kızartması makinesi olmanın ötesine geçerek farklı pişirme programlarıyla en zorlu yemeklerin dahi üstesinden gelebilir.

Otomatik Pişirme Programları

Arçelik  fritöz modellerinde yer alan otomatik pişirme programları ile pek çok farklı yemeği aynı kolaylıkla pişirebilirsiniz. Arçelik pişirici modelleri, sıradan bir kızartma makinesi ile kıyaslanamayacak kadar dijital altyapıları sayesinde hazır sıcaklık ve zaman ayarları ile kolayca kullanılabilir.

 

Önceden ayarlanmış 8 otomatik pişirme programına sahip olan Arçelik fritözlerde; buz çözme, patates kızartması ile tavuk, et, karides/sebze, kek, balık pişirme ve kurutma programlarını kullanarak her ihtiyaca uygun bir çözüm bulabilirsiniz.

 

Bazı Arçelik fritöz modelleri ise manuel, tavuk, fırın/kek, sebze, ısıtma, buz çözme, ızgara, şiş ve kurutma olmak üzere 9 farklı pişirme programı sunar.

Dokunmatik Dijital Ekran Özelliği

Neredeyse hiç yağ kullanmadan yemek pişirme özelliğine sahip Arçelik fritöz modellerinde kullanım kolaylığı da en az pişirme kolaylığı kadar öncelikli. Dokunmatik dijital ekran ile istediğiniz pişirme programını kolayca seçebildiğiniz bu modeller, zaman ve sıcaklık ayarını da yapmanıza olanak tanır.

Akıllı Bitirme Teknolojisi: Hem Lezzetli Hem de Dakik

Geniş bir akşam yemeği menüsünün en büyük zorluklarından birisi, pişirme zamanları farklı yiyeceklerin bir arada sıcak servis edilmesidir. Duo Fry teknolojisi ile bu sorun tarihe karışıyor. Arçelik az yağlı fritözler, sahip oldukları akıllı bitirme teknolojisi sayesinde iki farklı yemeğin pişirme sürelerini ayarlıyor, pişirme işleminin aynı anda tamamlanmasını sağlıyor.

Yağsız Pişirme ile Yemekleriniz Artık Daha Lezzetli

Az yağlı veya yağsız pişirme olanağı sunan bu fritözler, yaz yağlı beslenme anlamında da katkı sunuyor. Yiyecekleri kızartmak için geleneksel yöntemlere göre daha az yağ kullanan airfryer modelleri böylece kalori alımını azaltıyor. Bu da dengeli beslenmeye yardımcı oluyor.

Az Yağlı Fritöz Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Az yağlı fritöz alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

 
 • Kapasite: Kullanacağınız modeli seçerken kapasitesini göz önünde bulundurmanız gerekir. Yemek yapacağınız ortalama kişi sayısına göre ideal sonuçları alacağınız kapasiteyi bulmanız, cihazı verimli kullanma konusunda size yardımcı olacaktır. Arçelik az yağlı fritöz modelleri ise 8.5 litreye kadar kapasiteye sahiptir. Dolayısıyla ihtiyacınız doğrultusunda ideal kapasiteyi tercih etme şansınız bulunur.
 • Kullanım Kolaylığı: Tercih edeceğiniz modelin patates kızartmasından tavuğa, sebzeden keke kadar pek çok farklı gıda çeşidinde kullanabileceğiniz programlar içermesine dikkat edin. Böylece yemek pişirmek daha da pratik olacaktır.
 • Temizlik: Fritöz temizliği, en fazla soru işareti yaratan konulardan birisi. İncelediğiniz modellerin bulaşık makinesinde yıkanabilir aksesuarlarının olduğuna veya pişirme haznesinin kolayca takılıp çıkarılabildiğine dikkat edin. Bu doğrultuda yapacağınız tercih, mutfakta geçen vaktinize pratiklik kazandırma açısından oldukça önemlidir.

Az Yağlı Fritöz Nasıl Temizlenir?

Arçelik az yağlı fritöz modellerinde geniş program çeşitliliğiyle paralel biçimde ızgara, kurutucu ve şiş aksesuarları bulunur. Bu aksesuarlar yemek programlarından alınan verimi en üst seviyeye çıkarmanın yanı sıra bulaşık makinesinde kolayca temizlenme özelliğine de sahiptir.

 

Benzer şekilde pişirme haznesi hem kolayca takılıp çıkarılan hem de bulaşık makinesinde kolayca yıkanan fritöz modelleri de bulunur. Siz de airfryer modelleri seçerken aksesuarlarının ve haznelerinin bulaşık makinesinde yıkanabilir olmasına dikkat edin.

Az Yağlı Fritöz ile Neler Pişirilir?

Pişirme cihazları patates kızartmasından tavuğa, etten karidese, sebzeden balığa ve hatta keke kadar pek çok gıda türünü pişirebilecek şekilde tasarlanır.

 

Siz de fritöz fiyatları ve temizliği kadar pişirebileceği gıda çeşidinin fazla olmasını önemsiyorsanız farklı otomatik pişirme programlarına sahip Arçelik ürünlerini tercih edebilirsiniz.